Новини та події

Повернутися

Промисел краба на Алясці

26.10.2020

Рибалка, що видобуває на Алясці краба, вважається однією з найнебезпечніших професій у США. З 2005 року на каналі Discovery знімається реаліті-шоу на суднах-краболовах «Смертельний улов» (Deadliest Catch) – така захоплююча і небезпечна робота. Знято вже 14 сезонів. Шоу показує реальне життя на рибальських суднах, що ведуть промисел краба в Беринговому морі, з усіма ризиками, проблемами та складнощами. Лов королівського краба особливо небезпечний, оскільки основний промисловий сезон припадає на найскладніші місяці на рік — з жовтня по січень, коли на морі не лише холодно, а й багато штормів.

З комерційною метою виловлюють лише самців краба певного розміру. Їх вимірюють за шириною панцира. Це роблять для того, щоб краби могли досягти статевозрілого віку та розмножитися до того, як їх виловлять. Вимоги до розмірів видобутого краба відрізняються залежно від конкретного виду і місця промислу. За вилов крабів меншого розміру рибалки можуть отримати штраф.

Ловлять краба пастками. Пастки – це сталеві клітки, вкриті сіткою; в них є невеликі отвори, щоб краби невеликого розміру могли з неї вийти. Усі пастки для промислу краба повинні бути оснащені біорозкладними панелями, які дозволять усім крабам вийти з неї, якщо раптом щось трапилося, і рибалки не вийняли пастку вчасно з води. У пастки кладуть приманку, опускають у море, а згодом дістають, але вже з крабами.

Всі види крабів видобуваються і зберігаються у живому вигляді в ємностях з холодною водою на суднах до моменту розвантаження. На переробних заводах видобутий краб здебільшого обробляють, варять, заморожують в інтенсивному потоці повітря або розсолі та упаковують. Невелику частину вилову відправляють у живому вигляді літаками.

У Беринговому морі та на Алеутських островах працює сім крабових рибопромислових компаній. Здебільшого промисли королівського та снігового краба мають управління відповідно до Програми з раціоналізації промислу краба. Ці компанії отримують квоти на вилов та переробку краба. Мета програми – збереження природних ресурсів, зниження обсягів нецільового вилову, а також безпека рибалок. Промисел краба в затоці Нортон є одним із небагатьох «відкритих» промислів на Алясці — це означає, що будь-яке судно може ловити у водах краба. Але є певні умови – судна не мають права займатися промислом краба в будь-яких інших регіонах Аляски, крім того, у них є суворі обмеження щодо кількості пасток та обсягів приманки, щоб гарантувати збереження популяції крабів у майбутньому.

Рецепти з крабом Аляски. Ще більше рецептів англійською з крабом з Аляски на www.wildalaskaseafood.com.

Ще новини

Морепродукти Аляски на виставці Seafood Expo Global 23-25 квітня 2024 року

16.04.2024
Запрошуємо вас відвідати павільйон морепродуктів Аляски на SEG 2024. Дата: 23-25 квітня. Місце проведення: зал 5 – стенди 5A201, 5B201, 5B301, 5C401, 5D301.   ...

Підсумки лососевої путини на Алясці 2023 року

21.09.2023
Вилов 2021-2023, дані в таблиці вказані в тоннах Загальний вилов дикого лосося на Алясці цього року на 16% перевищує передсезонний прогноз, хоча приблизно на 10% менший...

Відзначаємо День дикого лосося Аляски

05.08.2023
10 серпня на Алясці святкують День дикого лосося. А чому б і ні? Адже дикий лосось на Алясці – це не просто риба, це символ, національне надбання штату. Навіть у ко...