Новини та події

Повернутися

Якість замороженої риби та морепродуктів Аляски

12.06.2021

Промислова риба та морепродукти Аляски високо цінуються в усьому світі завдяки неперевершеній текстурі, різноманіттю смаків, високому вмісту поживних речовин. При цьому задля забезпечення високої якості з ними слід обережно поводитися на всіх етапах — від вилову до подачі готової страви. Це стає можливим завдяки складним ланцюжкам постачання і передовим методам промислового заморожування, адже саме вони є гарантією збереження найвищої якості продукції, незалежно від того, в якій точці земної кулі риба і морепродукти Аляски будуть подані до столу.

Якісне заморожування

Після того, як рибу дістали з води, її якість неможливо поліпшити, вона або стає гіршою, або її можна підтримувати на тому ж рівні. Тобто для забезпечення свіжості немає нічого важливішого, ніж контроль температури. Саме тому морепродукти Аляски здебільшого продаються у замороженому вигляді. Риба Аляски є свіжозамороженою, це означає, що вона оперативно заморожується відразу після вилову, коли її якість – на найвищому рівні. Така швидка обробка гарантує, що риба, яка потрапляє до вас на стіл, — у якій би точці планети ви не знаходилися, — анітрохи не поступатиметься свіжістю тій, яку ви би скуштували прямо в порту, спостерігаючи за тим, як екіпаж рибальського судна сходить на берег.

Процес заморожування

Робота із забезпечення найвищої якості починається в той момент, коли риба тільки потрапляє на борт судна, і не припиняється до моменту доставки споживачеві:

Після вилову рибу охолоджують або переробляють на борту судна.

Охолодження

Рибалки, що не займаються переробкою риби на борту, охолоджують її на льоду або в холодній воді та швидко відвантажують на рибопереробні підприємства, дотримуючись нормативів за часом і температурою транспортування для збереження високої якості.

Переробка

На борту рибопромислових суден або рибокомбінатах риба сортується за видами і поділяється на продукти (філе, кластери і т. д.), а потім відправляється на заморожування (молюски і ракоподібні здебільшого проходять попередню термічну обробку).

Заморожування

Передові методи миттєвого заморожування дозволяють заморозити рибу протягом кількох годин (іноді – навіть хвилин), а не днів.

Глазування

Після заморожування рибу занурюють у воду, щоб утворилася крижана глазур. Вона захищає рибу від морозного опіку.

Транспортування

Після заморожування риба відправляється в різні куточки світу розгалуженим транспортним ланцюжком, організованим для замороженої продукції Аляски. Протягом усього шляху транспортування здійснюється за постійної температури.

Ще новини

Підсумки лососевої путини на Алясці 2023 року

21.09.2023
Вилов 2021-2023, дані в таблиці вказані в тоннах Загальний вилов дикого лосося на Алясці цього року на 16% перевищує передсезонний прогноз, хоча приблизно на 10% менший...

Відзначаємо День дикого лосося Аляски

05.08.2023
10 серпня на Алясці святкують День дикого лосося. А чому б і ні? Адже дикий лосось на Алясці – це не просто риба, це символ, національне надбання штату. Навіть у ко...

Прогноз лососевої путини на Алясці на 2023 рік

21.05.2023
Вилов 2019-2022 і прогноз на 2023 рік, дані в таблиці вказані в тоннах Нерка За прогнозом на 2023 рік вилов нерки скоротиться на 31% порівняно з 2022 роком. Це пов’...