Новини та події

Повернутися

Технології заморожування на Алясці: збереження якості та свіжості риби і морепродуктів

20.04.2020

Північні води Аляски славляться своїми великими рибними запасами. Невипадково майже 60% всієї риби і морепродуктів, що поставляються в США, походять саме звідси. Серед найбільш впізнаваних комерційних видів риб та морепродуктів, які виловлюються в цьому регіоні, можна виділити п’ять видів дикого лосося, крабів і придонну рибу, зокрема минтай.

На Алясці дбайливо ставляться до кожної пійманої риби і для підтримання вищої якості та свіжості продукції тут застосовують передові технології заморожування. Один із таких методів – флеш-заморожування, або надшвидке заморожування, за якого температура опускається до -60 градусів за Цельсієм. Цей процес забезпечує збереження максимальної свіжості та якості риби і морепродуктів. Заморожені продукти Аляски зберігаються і транспортуються за температури не вище -18 градусів за Цельсієм, що запобігає зневодненню та підтримує харчову цінність і смак продукції.

Важливо зазначити, що якість риби та морепродуктів після вилову не можна поліпшити – її можна тільки зберегти. Саме тому заморожування продуктів безпосередньо після їхнього видобутку відіграє важливу роль. Фахівці на Алясці працюють із різноманітними методами заморожування риби, щоб забезпечити споживачів високоякісними продуктами з оригінальним смаком і ніжною текстурою. Така риба зберігає всі свої поживні властивості.

Звичайний процес заморожування, коли рибу поміщають у морозильник, супроводжується розширенням води, що може пошкодити клітинні структури. Під час розморожування з пошкоджених клітин виходить рідина і аромат, що знижує якість продукту. Виробники морепродуктів на Алясці використовують особливі методи для зменшення руйнування клітин, такі як кріогенне миттєве заморожування. Свіжоспіймана риба може бути повністю заморожена лише за кілька годин.

Швидке заморожування здатне запобігти пошкодженню білків та ліпідів, обмежити пошкодження клітин і уникнути утворення кристалів. Після цього рибу покривають шаром льоду, що захищає її від процесу окислення.

Більша частина риби та морепродуктів експортується з Аляски в замороженому вигляді, і це одна з ключових причин, чому риболовецька індустрія Аляски продовжує інвестувати в розробку більш ефективних методів заморожування. Таким чином, види риби, які виловлюють тільки в певні сезони, наприклад, дикий лосось, залишаються доступними протягом усього року.

Ще новини

ПРОГНОЗ ЛОСОСЕВОЇ ПУТИНИ НА АЛЯСЦІ У 2024 РОЦІ

04.07.2024
Горбуша Прогнози вилову горбуші на Алясці і в Росії на 2024 рік значно різняться, що ускладнює прогнозування цін на майбутній сезон. За попередніми даними, вилов горбуші ...

Морепродукти Аляски на виставці Seafood Expo Global 23-25 квітня 2024 року

16.04.2024
Запрошуємо вас відвідати павільйон морепродуктів Аляски на SEG 2024. Дата: 23-25 квітня. Місце проведення: зал 5 – стенди 5A201, 5B201, 5B301, 5C401, 5D301.   ...

Підсумки лососевої путини на Алясці 2023 року

21.09.2023
Вилов 2021-2023, дані в таблиці вказані в тоннах Загальний вилов дикого лосося на Алясці цього року на 16% перевищує передсезонний прогноз, хоча приблизно на 10% менший...