Новини та події

Повернутися

Середній розмір нерки, виловленої на Алясці, стає меншим

10.09.2020

Найсвіжіші дані, що використовуються в програмах Інституту маркетингу морепродуктів Аляски (ASMI), дозволяють задовольнити зростаючі потреби щодо пошуку сприятливих і перспективних ринків збуту та просування на них невеликих (1-2 кг) тушок нерки Аляски.

Більшість вилову промислової нерки Аляски посідає район Бристольського затоки (див. рис. 1).

Рисунок 1. Промисел нерки Аляски у 2019 р. з розбивкою по районах (на підставі річних звітів комерційних операторів (COAR), поданих до Департаменту Аляски з риби та промислових тварин (ADFG))

Оскільки середня вага тушки нерки, виловленої у 2020 р. у Бристольській затоці, трохи перевищила 2,26 кг, загальна тенденція до зниження середньої ваги риби продовжилась.

За оцінками, серед усієї нерки, виловленої у 2020 р. у Брістольській затоці, 60% або більше припало на особин вагою 1-2 кг.

Основною причиною зменшення розмірів лососевих є зниження віку, в якому риба приходить на нерест, порівняно з минулими періодами, а не зниження темпів зростання (Oke, K.B. та ін., 2020). Хоча об’єктивних доказів
безпосереднього впливу зміни клімату та біологічної конкуренції на зменшення розмірів риби немає, не виключено, що розмір особин лососевих риб на Алясці стає меншим зокрема під впливом цих поширених факторів.

На природне середовище проживання дикого лосося Аляски впливає безліч процесів, що динамічно протікають.

Відповідно до прийнятих на Алясці практичних підходів до управління, заснованого на принципах сталого розвитку, облік впливу на навколишнє середовище, враховуючи зміну клімату, включений до переліку факторів, що беруться я до уваги при прийнятті науково-обґрунтованих та консервативних рішень щодо дозволу або обмеження комерційного вилову.

З погляду смаку, текстури, поживних якостей та зовнішнього вигляду тушки нерки меншого розміру нічим суттєво не відрізняються від великих тушок, за винятком розміру та форми філе/порційного шматка.

Порційне філе з особини нерки вагою 1-2 кг буде меншим за вагою, довшим і тоншим.

Філе з тушок вагою 1-2 кг відмінно підходить для невеликих сімей або індивідуальних споживачів, які не мають зайвого часу на приготування (тези Регіональної асоціації розвитку промислу риби та морепродуктів Бристольської затоки (BBRSDA)).

Смак, колір та текстура м’яса нерки меншого розміру не відрізняються від стандартної нерки, але є більш доступним варіантом.

Зменшення розмірів нерки слід визнати закономірністю, що має місце.

Коротка довідка про зменшення розмірів нерки за 2020 р. підготовлена Інститутом маркетингу морепродуктів Аляски (ASMI).

Ще новини

Підсумки лососевої путини на Алясці 2023 року

21.09.2023
Вилов 2021-2023, дані в таблиці вказані в тоннах Загальний вилов дикого лосося на Алясці цього року на 16% перевищує передсезонний прогноз, хоча приблизно на 10% менший...

Відзначаємо День дикого лосося Аляски

05.08.2023
10 серпня на Алясці святкують День дикого лосося. А чому б і ні? Адже дикий лосось на Алясці – це не просто риба, це символ, національне надбання штату. Навіть у ко...

Прогноз лососевої путини на Алясці на 2023 рік

21.05.2023
Вилов 2019-2022 і прогноз на 2023 рік, дані в таблиці вказані в тоннах Нерка За прогнозом на 2023 рік вилов нерки скоротиться на 31% порівняно з 2022 роком. Це пов’...