Новини та події

Повернутися

Дика риба Аляски для здоров’я та імунітету

31.03.2020

Поговоримо про користь риби з Аляски для нашого здоров’я. Ці дари природи – справжні вартові вашого організму та імунної системи. А вся справа у високому вмісті омега-3 поліненасичених жирних кислот.

 

Чим корисні омега-3?

Здорове серце: Омега-3 із дикої риби Аляски здатні зменшити рівень тригліцеридів у крові, знижуючи ризик серцево-судинних захворювань. Вони також повертають серцю його нормальний ритм.

Регуляція тиску: Високий тиск – одна з основних загроз розвитку серцевих проблем. Омега-3 показали, що вони можуть знижувати артеріальний тиск.

Протизапальний щит: Системне запалення, біологічний стрес внаслідок неправильного способу життя, втоми і стресу можуть спричинити багато біди. Омега-3 допомагають зменшити системне запалення, яке лежить в основі безлічі захворювань – від раку до аутоімунних порушень.

Імунітет і кишківник: Згідно з останніми дослідженнями, наш імунітет залежить від стану нашого кишківника та мікрофлори. Омега-3 із дикої риби Аляски допомагають боротися із синдромом підвищеної кишкової проникності, зменшують запалення в шлунково-кишковому тракті та сприяють відновленню кишкової мікрофлори.

Баланс глюкози: Омега-3 допомагають поліпшити метаболізм глюкози, знижуючи ризик розвитку інсулінорезистентності та діабету.

Для майбутніх мам: Омега-3 із риби Аляски відіграють ключову роль у розвитку нервової системи плода.

 

І це далеко не все! Омега-3 допомагає зберегти красиву шкіру, здорові суглоби, зменшити ризик когнітивного погіршення, включаючи хворобу Альцгеймера і деменцією, а також зменшує ймовірність розвитку депресії.

 

Найцікавіше: омега-3 практично не виробляються в організмі людини і мають надходити з їжею. У рибі та морепродуктах, таких як кета, горбуша і минтай Аляски, омега-3 міститься вдосталь. Усього кілька порцій на тиждень – і ви заповнюєте потребу організму в омега-3. Наприклад, лише 170 г кети Аляски містять 1 366 мг омега-3, а дикої горбуші – 1 048 мг. Минтай, до того ж, є низькокалорійним джерелом омега-3 – 562 мг на 170 г риби (і лише 140 калорій). І при цьому рекордсменом серед морепродуктів за вмістом омега-3 залишається червона ікра дикого лосося Аляски, надаючи нам 680 мг в одній порції розміром близько 28 г.

 

Вітамін D

Дика риба та морепродукти – це також важливе природне джерело вітаміну D, якого, на жаль, не так багато у звичайних продуктах. Дефіцит вітаміну D може спричинити депресію і тривожність, а також збільшити ризик остеопорозу та проблем із серцево-судинною системою. Вітамін D підтримує роботу серця, легень, мозку, кісток, а також імунної системи. Рекомендована добова доза вітаміну D для дорослих становить 600 МО, і багато морепродуктів Аляски можуть задовольнити цю потребу всього однією порцією. Так, 170 г дикої горбуші містять 888 МО вітаміну D, у 170 г нерки – 1140 МО. Тому особливо важливо включати рибу й морепродукти до свого раціону взимку та навесні, коли сонячних днів мало, і отримати вітамін D від сонця майже неможливо.

 

Селен

Селен – це мікроелемент, який відіграє важливу роль в антиоксидантному захисті організму і роботі імунної системи. Він допомагає попередити грип та ГРВІ, а також сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань і раку. Крім того, селен необхідний для здоров’я щитоподібної залози, кісток, а ще захищає від токсичного впливу ртуті. Рекомендована добова доза селену становить 55 мкг для дорослих і 60 мкг для вагітних жінок. Навіть невелика порція кети або горбуші може зробити помітний внесок у ваш щоденний селеновий баланс. Наприклад, 85 г кети містять 40 мкг селену, а горбуші – 30 мкг.

 

Вітаміни групи В

Риба і морепродукти Аляски також багаті на вітаміни групи В – ніацин, В6 і В12, які. Вони необхідні для виробництва енергії на клітинному рівні, відновлення ДНК та зниження запалення. Крім того, риба і морепродукти Аляски містять калій, який допомагає контролювати артеріальний тиск, а також залізо, мідь і цинк, які потрібні для правильної роботи імунної системи, загоєння ран, транспорту кисню та клітинного росту.

 

Білок

І не забувайте про білок! Риба та морепродукти Аляски – це високоякісне джерело білка, який необхідний для здоров’я нашої м’язової системи. При цьому вміст жиру в цих продуктах невеликий, адже дика риба активно рухається і харчується, як задумала природа.

 

Тож не забувайте про дику рибу Аляски, і нехай вона стане вашою секретною зброєю для зміцнення імунітету та всього організму. Будьте здорові!

 

Джерела:

  1. alaskaseafood.org/health-nutrition/
  2. ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminD-HealthProfessional/
  3. ods.od.nih.gov/factsheets/Selenium-HealthProfessional/
  4. ods.od.nih.gov/factsheets/Omega3FattyAcids-HealthProfessional/
  5. ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminB6-HealthProfessional/
  6. https://efsa.onlinelibrary.wiley.com

Ще новини

Морепродукти Аляски на виставці Seafood Expo Global 23-25 квітня 2024 року

16.04.2024
Запрошуємо вас відвідати павільйон морепродуктів Аляски на SEG 2024. Дата: 23-25 квітня. Місце проведення: зал 5 – стенди 5A201, 5B201, 5B301, 5C401, 5D301.   ...

Підсумки лососевої путини на Алясці 2023 року

21.09.2023
Вилов 2021-2023, дані в таблиці вказані в тоннах Загальний вилов дикого лосося на Алясці цього року на 16% перевищує передсезонний прогноз, хоча приблизно на 10% менший...

Відзначаємо День дикого лосося Аляски

05.08.2023
10 серпня на Алясці святкують День дикого лосося. А чому б і ні? Адже дикий лосось на Алясці – це не просто риба, це символ, національне надбання штату. Навіть у ко...