Для риби та морепродуктів використовуються три технології заморожування: установки з повітряним потоком, контактні установки та апарати з розсольним охолодженням. Усі методи гарантують миттєве заморожування риби до регламентних температур для підтримки преміальної якості.
Установки з використанням повітряного потоку
Найбільшого поширення набули три види морозильних установок з повітряним потоком: тунельного типу, повітряно-струминна та зі спіральним потоком. У кожному з них холодильне обладнання качає рідину до випарника, виконаного з розташованих у кілька рядів ребристих труб. Під впливом вентиляторів повітря проходить через ребра трубопроводу і потрапляє всередину труб, рідкий холодоагент випаровується, охолоджуючи повітря, що циркулює. Холодне повітря, що утворилося, повертається в камеру з продуктом для його подальшого охолодження.
Контактне заморожування (вертикальне або горизонтальне)
Контактне заморожування зазвичай використовується у плиткових морозильних апаратах для рибного фаршу. У морозильній камері обладнані металеві полиці/плити з внутрішніми каналами, якими проходить холодоагент, що подається з гнучких шлангів від одного боку плити до іншого. Продукт (зазвичай заздалегідь визначеного розміру) розміщується на плитах або між ними, після чого завдяки переміщенню полиць/плит відбувається його формування.
Розсольне заморожування
У морозильних апаратах з розсольним охолодженням, які зазвичай застосовуються для заморожування краба, використовується морська вода або сольовий водний розчин – «розсіл», який завдяки заздалегідь встановленій температурі (близько 0 градусів за Фаренгейтом або -18 градусів за Цельсієм) залишається у рідкому стані. Сам продукт або поринає в холодний розчин, або зрошується ним. Цей метод часто використовується для заморожування ракоподібних, оскільки він дозволяє зберегти цілісність чутливих кінцівок.